У Рівному відбувся завершальний регіональний форум у межах реформи шкільного харчування


Форум у Рівному підсумував масштабну роботу Проєктного офісу реформи шкільного харчування щодо її каскадного впровадження в усіх регіонах України у 2023–2024 роках. За цей час було проведено 19 регіональних форумів, у яких узяли участь 2807 офлайн-учасників із 1213 органів управління освітою, 1194 громад та 100 районних військових адміністрацій.

Команда реформи шкільного харчування працює весь час заради позитивних емоцій школярів від харчування в закладах освіти. Щоб, попри війну та випробування, які випали на долю наших дітей, нагодувати їх корисно, смачно і почути ось таку, найвищу оцінку.

📍Говорили про це на регіональному форумі з питань впровадження реформи шкільного харчування на Рівненщині.

 

 

Подібних форумів у межах країни відбулося вже 19, а це понад 2 тисячі учасників із 1194 громад. Понад 2 тисячі людей, які дискутують, шукають шляхи якнайкращої реалізації реформи на місцях, діляться успішним досвідом.

Форум підсумовує цілий етап нашої роботи – так зване каскадне запровадження, за якого регіони вчилися новим стандартам один в одного. Починаючи з перших зустрічей, які відбулися на Київщині, і закінчуючи організацією власних регіональних форумів, кожен із яких містив уже власний досвід.

Завдяки спільним зусиллям на державному та місцевому рівнях було досягнуто значних результатів:

  • бюджети громад збільшили видатки на харчування учнів 1 – 4 класів і пільгових категорій;
  • у 2024 році кількість учнів, охоплених програмою харчування від Всесвітньої продовольчої програми ООН, зросла до 102 тисяч;
  • триває модернізація шкільних харчоблоків, обладнання базових та опорних кухонь, будівництво фабрик-кухонь;
  • здійснюється навчання команд шкільних кухарів, керівників закладів освіти, уповноважених і фахівців із публічних закупівель, медичних і дієтичних сестер. Станом на сьогодні онлайн-курс «Прометеус» щодо практичних аспектів вимог харчового законодавства пройшли 49 478 освітян.

«Реформа шкільного харчування стала насправді всеукраїнською, об’єднавши зусилля на державному та місцевому рівнях. Ми пишаємося досягнутими результатами і впевнені, що спільними зусиллями продовжимо трансформацію системи шкільного харчування задля забезпечення українських дітей якісним, збалансованим та здоровим харчуванням», — зазначив Андрій Сташків, заступник міністра освіти і науки України.

📑 Тож 19 регіонів розробили на базі державної свої, обласні програми реалізації Стратегії реформи шкільного харчування на період до 2027 року – з урахуванням місцевих особливостей. Саме так реформа стала дійсно всеукраїнською. Не продиктованою згори, а горизонтальною. Увібрала в себе багатий досвід, різні особливості, найефективніші рішення. Ожила й запрацювала.

🥗 Коли борешся за якість харчування, неминучим викликом стає вартість порції. А вона постійно зростала через спровоковані російським нападом інфляцію та зниження платоспроможності родин.

👉 Але завдяки нашим форумам регіони гідно відповіли й на цей виклик: на початку 2024 року багато з них почали виділяти на харчування більше коштів, особливо для пільгових категорій і молодших школярів.

Чому на цьому акцент? Бо реалізуємо реформу в час загрози. Для нас, для наших дітей. І протиставити загрозі маємо ще більше піклування.

🧒 Якщо дитина після шкільного обіду всміхається, це впливає і на її життєстійкість. А отже, це вплине на всю її родину, на все суспільство зазначила Олена Зеленська.