Всесвітня продовольча програма ООН -один із наших важливих союзників, який у перших лавах прийшов на допомогу дітям.


Посеред випробувань, які принесло українським родинам вороже вторгнення, саме школи та дитячі садочки перетворилися на острівці стабільності для малечі. У них світло й тепло, у них нагодують навіть тоді, коли вдома немає на чому приготувати їжу. Через війну для багатьох дітей обід у школі став єдиним повноцінним прийомом їжі протягом дня. Тож разом із командою реформи шкільного харчування робимо все для того, щоб ця їжа була здоровою та якісною.

Сьогодні понад 223 тисячі дітей в Україні зареєстровані як ВПО, а отже, належать до пільгових категорій і мають отримувати гарячі обіди безоплатно.

Один із наших важливих союзників, який у перших лавах прийшов на допомогу дітям, – Всесвітня продовольча програма ООН. Ще у 2022 році ця організація та Міністерство освіти і науки України підписали Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю для реалізації програми шкільного харчування. У новому, 2023–2024 навчальному році проєкт розширив географію та охопив уже 11 областей і понад 420 шкіл.

Подякувала за це в. о. директора Офісу Представництва Всесвітньої продовольчої програми (ВПП/WFP/World Food Programme World Food Programme) в Україні Маріанні Ворд.

Наше спільне стратегічне завдання – забезпечити безоплатним харчуванням 1,5 млн учнів початкової школи та представників пільгових категорій.

Говорили й про нещодавно створену Коаліцію шкільного харчування. У її першому глобальному саміті у Франції взяла участь і українська делегація. Розповідали учасникам із понад 90 країн про наш непростий і унікальний досвід, як повноцінно нагодувати дітей під час ворожого вторгнення.

🇺🇦 Сподіваємося, наступний саміт проведемо вже в нас, в Україні, щоб показати на своєму прикладі: навіть у найважчих ситуаціях можна гідно та якісно піклуватися про дітей.