Департамент освіти Житомира
2.65K subscribers
3.4K photos
116 videos
4 files
275 links
Найсвіжіші новини в сфері освіти Житомирської ОТГ, важливі повідомлення, комунікація з батьками та учнями.

Сайт департаменту освіти
https://do.zt.ua/

Facebook
https://www.facebook.com/profile.php?id=100088823928465
Download Telegram
🏆 Учень ліцею №21, вихованець обласного еколого-натуралістичного центру Грищук Дмитро переміг у суперфіналі науково-технічного конкурсу
«Eкo-Техно Україна»


Дмитро став кращим у національному етапі Міжнародної науково-технічної виставки Regeneron ISEF-2025, показав відмінні знання та навички у категорії "Системне програмне забезпечення".

Тепер на Дмитра чекає наступний, ще більш захоплюючий етап – світовий фінал Regeneron ISEF, який відбудеться у травні в США.

Бажаємо Дмитру впевненості у своїх силах, натхнення та ПЕРЕМОГИ!
Практичні психологи і соціальні педагоги взяли участь у тренінгу на тему «Медіастійкість: безпека в епоху штучного інтелекту»

Навчання відбулося на базі Державного університету «Житомирська політехніка».

Штучний інтелект створює нові можливості для навчання, але водночас вимагає нових навичок і знань, щоб ефективно і безпечно впроваджувати ці технології.

Під час заходу тренер з медіаграмотності «Детектор Медіа» та OSINT-аналітик Олександр Пирожков ознайомив аудиторію з тим, як штучний інтелект впливає на медіапростір, як можна відрізнити фейк, створений нейромережею, від реальних подій, як захищатися від маніпуляцій і яких інструментів варто використовувати.

Тренінги організовано Центром готовності цивільних Благодійного фонду Сергія Притули та ГО «Волонтерський штаб Житомира» у співпраці з Державним університетом «Житомирська політехніка» та департаментом освіти Житомирської міської ради.

Проєкт здійснюється за підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) за фінансування уряду Японії.
⚡️До уваги школярів та батьків!

З понеділка, 10 березня, школярі повертаються за парти: у Житомирі відновлюють офлайн-навчання.

Таке рішення ухвалила міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
6 березня розпочалася реєстрація на НМТ- 2025. Триватиме вона до 3 квітня.

Подати заявку можна через спеціальний сервіс на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

Детальніше про особливості НМТ дивіться у інтерв’ю заступниці директора департаменту освіти Ірини Лавренчук.
⚡️Шкільний етап олімпіад скасовано

Міністерство освіти і науки України спільно з Малою академією наук презентувало нове Положення про олімпіадний та турнірний рух. Про це повідомляє портал НУШ. 

Відтепер Положення - це єдиний нормативний документ, який регулює процедуру проведення олімпіад та турнірів. Він набуває чинності 1 червня цього року. 

Одне з нововведень - скасовано шкільний етап відбору. Тож на першому етапі — місцевому — учень має змогу самостійно подати документи для участі в олімпіаді. 

Всеукраїнські олімпіади відбуватимуться в три етапи:
🔹І етап — місцевий із відкритою реєстрацією для всіх охочих;
🔹ІІ етап — обласний + учасники з-за кордону + учні наукових ліцеїв;
🔹ІІІ етап — державний + переможці закордонного округу + учні Українського фізико-математичного ліцею (в олімпіадах із математики, астрономії, фізики).

На заміну інтернет-олімпіадам впроваджується STEM-олімпіада: інтелектуальне змагання з дисциплін природничої, математичної, технологічної та інформатичної освітніх галузей серед учнів 9–11 класів шкіл та профтехів, що відбуватиметься у два етапи: очний і заочний.

Важливим нововведенням також є правила академічної доброчесності та справедливості, а також конфлікту інтересів. 
Учениця ліцею #1 та вихованка ЖМЦНТТУМ Золкіна Ірина візьме участь у Міжнародному фестивалі інженерних наук та технологій в Тунісі

Ірина виборола у І та ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу- захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України 2024/2025 н.р. перші місця у секції прикладна математика, включена до складу делегацій НЦ «МАНУ».

Вона візьме участь у Міжнародному фестивалі інженерних наук та технологій в Тунісі (International Festival of Engineering Science and Technology in Tunisia, I-FEST) - 2025, який буде відбуватися з 21 березня по 27 березня 2025 року в м. Хаммамет, Туніська Республіка.

Щиро вітаємо та бажаємо нових звершень, цікавих відкриттів і майбутніх перемог!
💰З 1 вересня 2025 року в українських школах запроваджується новий обов’язковий предмет – “Підприємництво і фінансова грамотність”

Поки що лише для учнів 8-х класів.

Для впровадження цього курсу фахівці Національного банку України розробили відповідний підручник, який отримав гриф “Рекомендовано Міністерством освіти і науки України” (наказ МОН від 24.01.2025 № 98).

Підручник знайомить учнів із базовими фінансовими поняттями, навчає їх застосовувати у реальному житті.

Він розроблений на основі практичного підходу – містить вправи, що допомагають школярам відповідально керувати власними фінансами та приймати зважені економічні рішення.

Також підручник має мотиваційні історії, актуальні фінансові ситуації, інтерактивні вправи та електронний додаток.

Також курс передбачає дослідницькі завдання, що заохочують учнів самостійно опрацьовувати матеріал.

Фрагмент підручника вже доступний онлайн.

Національний банк також подбав про методичне забезпечення вчителів. Незабаром на спеціальному сайті будуть доступні матеріали для викладання предмета.

Цей курс є частиною національної стратегії розвитку фінансової грамотності до 2030 року в Україні.
Вітаємо переможців та усіх учасників інтелектуальної гри «Математичний батл» для учнів 10-х класів! 🔥

Змагання відбулися на базі ліцею № 21.

Після боротьби визначено переможців:

🏆 Абсолютний переможець – команда учнів 10 класу Ліцею № 7: Карпенко Андрій, Кузьменко Каміла, Мидляр Анна, Пукасюк Анна;

🥇І місце здобула команда учнів 10 класу Ліцею № 23: Белявський Артем, Киричук Анна, Яненко Анастасія, Сікан Ярослав, Овсянніков Станіслав;

🥈ІІ місце здобула команда учнів 10 класу Ліцею № 34: Мінько Ілона, Чепель Владислав, Меланченко Єлизавета, Прокопенко Святослава, Ярош Дарія;

🥉ІІІ місце отримала команда учнів 10 класу Ліцею № 21: Кирилюк Матвій, Симонов Микола, Яременко Олександра, Троп Олексій.

Пишаємося нашими талановитими юними математиками!

Більше фото на нашій офіційній сторінці у Facebook.
🤖 Естонія розпочинає загальнонаціональну кампанію з навчання учнів старших класів навичкам роботи зі штучним інтелектом.

Президент Естонії Алар Каріс зазначає, що ініціатива спрямована не на те, щоб замінити вчителів у класі, а на розвиток критичного мислення серед учнів і обізнаності про штучний інтелект. 
Як ви ставитесь до навчання учнів навичкам роботи зі штучним інтелектом?
Anonymous Poll
71%
Позитивно
10%
Негативно
20%
Важко відповісти